Вчинив смертельне ДТП та отримав умовно

Світлана Голуб

Адвокат у сфері цивільного та кримінального права.

Проблема клієнта

До мене звернувся клієнт, що обвинувачувався у наступному: перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, керуючи технічно несправним автомобілем, порушив правила безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту. В результаті даної дорожньо-транспортної пригоди пасажир, який перебував у автомобілі, від спричинених тілесних ушкоджень померла на місці пригоди.

Клієнту загрожувало позбавлення волі на строк до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років за ч.2 ст.286 КК України.

Моя стратегія

Вивчивши судову практику по аналогічним справам я зрозуміла, що навіть з такими тяжкими обставинами можна отримати умовний строк покарання. Також, слід зазначити і те, що після ДТП клієнту загрожувало обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Однак, слідчий своєчасно не підготував відповідні процесуальні документи і не подав клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Звісно, я скористалася цим і потім, коли мого клієнта все ж таки хотіли взяти під варту — у слідчого нічого не вийшло.

Отже, я обрала лінію захисту за статтею 75 КК України з випробувальним терміном.

В кримінальному провадженні була заявлена потерпіла — мати загиблої пасажирки. Мати загиблої отримала статус потерпілої і мала право в судовому порядку заявити цивільний позов на відшкодування моральної та матеріальної шкоди.

Мною були проведені бесіди з потерпілою для того, аби вона не подавала позов на відшкодування моральної шкоди, а також, щоб вона не наполягала на максимальному терміні покарання у вигляді 8 років позбавлення волі. Коли потерпіла сторона наполягає на максимальному терміні — ніяких розмов про «умовно» не може йти. Була проведена колосальна робота, в результаті якої, нам таки вдалося вмовити потерпілу погодитися з умовним терміном покарання.

Обрання даної стратегії виявилося найбільш ефективним, враховуючи зібрані докази стороною обвинувачення.

Результат

 • Обрана стратегія дозволила отримати вирок, яким було звільнено обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням на підставі ст.75 КК України, встановивши іспитовий строк 3 роки.
 • Також, була проведена бесіда з родичами померлої в результаті ДТП, в результаті якої вони не подали цивільний позов на відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
 • Апеляційна скарга на вирок суду першої інстанції не подавалася.

Посилання на рішення суду 1-ї інстанції:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/78916468

Запишіться на консультацію до адвоката

  м. Київ
  вул. Новомостицька 25Б

  Телефон:

  067 569-1-269
  Пн - Пт: 09:00 - 21:00
  Сб - Нд: 09:00 - 21:00

  Свідоцтво адвоката:

  ДП № 2895