Визнання недійсним договору купівлі-продажу майна

Світлана Голуб

Адвокат у сфері цивільного та кримінального права.

Проблема клієнта

До мене звернувся клієнт з такою проблемою: в результаті шахрайських дій шляхом підробки документів, без відома власника майна, земельна ділянка мого клієнта разом з будинком була продана шахраями третім особам. Клієнт міг втратити земельну ділянку загальною площею 20 соток та будинок.

Невідомі особи підробили паспорт мого клієнта, у нотаріуса зробили довіреність на продаж будинку, нібито мій клієнт довіряє продаж будинка іншій людині (шахраю). Після чого шахраї успішно продають будинок мого клієнта третім особам.

Моя стратегія

Мій клієнт випадково дізнається, що її будинок продається та звертається до мене за правовою допомогою. Щоб повернути майно нам потрібно було визнати наторіальні довіреності на шахраїв недійсними, а потім і сам договір купівлі-продажу. Для цього нам потрібно було зібрати докази, а найголовнішим доказом була порчекознавча експертиза довіреностей та договору куплі-продажу. Експертиза дозволила би нам довести те, що на довіреностях стоять підписи не моєї клієнтки.

Велика проблема полягала в тому, що для того, аби провести почеркознавчу експертизу необхідно було надати експерту оригінал довіреності, як ви розумієте в нас оригіналу не могло бути, бо один екземпляр знаходився у нотаріуса, а другий у шахраїв.

Отримати від нотаріуса оригінали довіреностей ми могли лише у кримінальній справі, варто зазначити і те, що нотаріус добровільно не надавав оригінал довіреності. Тому мені довелося займатися ще й кримінальною справою, щоб провести виїмку документів у нотаріуса. Протягом 4 місяців ми брали 4 ухвали суду на виїмку поліцією документів у нотаріуса, тому що одна ухвала суду діє протягом 1 місяця, але поліцейскі зволікали та затягували виїмку, як могли.

Завдяки моїм систематичним скаргам на бездіяльність слідчих, впродовж розгляду кримінальної справи було змінено троє слідчих, і тільки після цього нам вдалося зробити виїмку у нотаріуса. В результаті, нам вдалося зробити порчекознавчу експертизу та довести у суді те, що договір купівлі-продажу є недійсним.

Результат

 • Обрана стратегія дозволила отримати рішення суду, яким було визнано договір купівлі-продажу нерухомого майна недійсним.

Посилання на рішення суду 1-ї інстанції:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/88247656

Запишіться на консультацію до адвоката

  м. Київ
  вул. Новомостицька 25Б

  Телефон:

  067 569-1-269
  Пн - Пт: 09:00 - 21:00
  Сб - Нд: 09:00 - 21:00

  Свідоцтво адвоката:

  ДП № 2895