Звільнення від покарання за підробку документів

Світлана Голуб

Адвокат у сфері цивільного та кримінального права.

Проблема клієнта

До мене звернувся клієнт, що обвинувачувався у наступному: вчинив службове підроблення, а саме будучи службовою особою вніс до офіційних документів завідомо неправдиві відомості. Клієнту загрожувало обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Моя стратегія

Вина мого підзахисного підтверджувалася наступними доказами: показами свідків, актом, який підтверджує факт підробки ветеринарних документів та порушення правил видачі ветдокументів, а також висновком почеркознавчої експертизи.

Спочатку я спробувала визнати недопустимими докази та отримати виправдувальний вирок. Однак, визнати недопустимість доказів виявилося неможливим в даній справі, тому єдиним правильним рішенням було затягування справи для закриття її за строком давності.

Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло 3 (три) роки у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі. Обрання даної стратегії виявилося найбільш ефективним, враховуючи давність справи.

Результат

 • Обрана стратегія дозволила отримати вирок, яким було звільнено обвинуваченого від відбування покарання у зв’язку з закінченням строків давності.
 • Кримінальне провадження було закрито.
 • Апеляційна скарга на вирок суду першої інстанції не подавалася.

Посилання на рішення суду 1-ї інстанції:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/75309221

Запишіться на консультацію до адвоката

  м. Київ
  вул. Новомостицька 25Б

  Телефон:

  067 569-1-269
  Пн - Пт: 09:00 - 21:00
  Сб - Нд: 09:00 - 21:00

  Свідоцтво адвоката:

  ДП № 2895