Скасування судового наказу про стягнення аліментів

Світлана Голуб

Адвокат у сфері цивільного та кримінального права.

Проблема клієнта

До мене звернулася клієнтка з такою проблемою: після розлучення її колишній чоловік отримав судовий наказ про стягнення з неї аліментів на утримання дитини, хоча дитина проживала разом з клієнткою і була на її повному утриманні. Із заробітної плати клієнтки вираховували гроші на користь колишнього чоловіка кожного місяця нібито на утримання їх спільної дитини, яка фактично проживала з моєю клієнткою і вона сама фінансово її утримувала.

Справа про видачу судового наказу на стягнення аліментів розглядалася без участі моєї клієнтки. Вона дізналася про судовий наказ про стягнення аліментів, коли цей наказ було направлено на роботу і бухгалтер почала вираховувати з її заробітної плати частину коштів на сплату аліментів колишньому чоловіку.

Моя стратегія

Ознайомившись з матеріалами справи та переглянувши судову практику я дійшла висновку, що законодавством не передбачено скасування судового наказу саме про стягнення аліментів. Виявилося, що судові накази на стягнення заборгованості можна оскаржувати, окрім тих, що стосуються аліментів на утримання дитини. Однак, я знайшла вихід. Можна було зробити перегляд судового наказу за нововиявленими обставинами.

Мені було потрібно знайти ці обставини. Я почала відправляти адвокатські запити до виконавчої служби, де отримала довідку про заборгованість її чоловіка, а саме, що в нього заборгованість по сплаті аліментів на утримання дитини близько 200 000 грн. Також я знайшла свідків, які проживали в одному будинку з моєю клієнткою, які підтвердили у суді, що дитина фактично проживає та знаходиться на повному утриманні моєї клієнтки. Саме ці дії дозволили мені скасувати судовий наказ про стягнення аліментів з моєї клієнтки.

Результат

 • Обрана стратегія дозволила отримати ухвалу суду, якою було скасовано судовий наказ про стягнення аліментів з моєї клієнтки.

Посилання на рішення суду 1-ї інстанції:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/91975748

Запишіться на консультацію до адвоката

  м. Київ
  вул. Новомостицька 25Б

  Телефон:

  067 569-1-269
  Пн - Пт: 09:00 - 21:00
  Сб - Нд: 09:00 - 21:00

  Свідоцтво адвоката:

  ДП № 2895