Оскарження поділу спільного майна подружжя

Світлана Голуб

Адвокат у сфері цивільного та кримінального права.

Проблема клієнта

До мене звернувся клієнт з такою проблемою: після розлучення його колишня дружина подала до суду позов про поділ спільного майна (трикімнатної квартири), яке було придбане в шлюбі за особисті кошти мого клієнта. Клієнт міг втратити половину трикімнатної квартири.

Моя стратегія

Поспілкувавшись з клієнтом та дослідивши всі матеріали справи я виявила, що клієнтом в шлюбі була придбана спільна квартира, але за його особисті кошти. До шлюбу у клієнта було у власності 2 земельні ділянки, які були йому подаровані згідно договору дарування. Мій клієнт продав ці 2 земельні ділянки знаходячись в шлюбі і за отримані кошти купив 3-х кімнатну квартиру. Сума коштів з продажу 2 ділянок та вартість квартири була практично однакова.

Були відправлені адвокатські запити до нотаріусів, для підтвердження договорів дарування та продажу земельних ділянок у суді. Всі ці докази були представлені у суді, але, нажаль, суд першої інстанції ми програли, та квартира була поділена між колишніми дружиною та чоловіком. Однак, непогодившись із рішенням суду першої інстанції, ми подали апеляційну скаргу.

І вже в апеляційному суді я довела те, що майно було придбано в шлюбі, але за власні кошти мого клієнта, таким чином це майно є неподільним. Я посилалася на правову позицію Пленуму Верховного суду України, який давав роз’яснення про те, що на майно придбане у шлюбі, але за особисті кошти одного з подружжя не розповсюджується презумція спільної сумісної власності. Обрання даної стратегії дало позитивний результат в зв’язку з тим, що було достатньо письмових доказів.

Результат

 • Обрана стратегія дозволила отримати постанову апеляційного суду, якою було постановлено, що спірна квартира придбана за рахунок коштів отриманих моїм клієнтом від продажу майна, що належало йому на праві особистої приватної власності. А отже, вказана квартира, є особистою приватною власністю мого клієнта, як майно набуте за час шлюбу, але за кошти, які належали йому особисто.
 • Спірна квартира не належить до об’єктів спільної власності подружжя.
 • Колишній дружині мого клієнта у поділі вказаної квартири було відмовлено.

Посилання на рішення суду 1-ї інстанції:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/88247656

Посилання на постанову апеляційного суду:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/90640550

Запишіться на консультацію до адвоката

  м. Київ
  вул. Новомостицька 25Б

  Телефон:

  067 569-1-269
  Пн - Пт: 09:00 - 21:00
  Сб - Нд: 09:00 - 21:00

  Свідоцтво адвоката:

  ДП № 2895