Звільнення від покарання за нанесення тілесних ушкоджень

Світлана Голуб

Адвокат у сфері цивільного та кримінального права.

Проблема клієнта

До мене звернувся клієнт, що обвинувачувався в умисному нанесенні середньої тяжкості тілесному ушкодженні іншій особі, якому загрожувало позбавлення волі на строк до 3-х років за статтею 122 КК України.

Також, потерпілим у суді був заявлений цивільний позов про стягнення з мого клієнта матеріальної та моральної шкоди на загальну суму 864 тис. грн.

Моя стратегія

Ознайомившись з матеріалами справи, я обрала стратегію захисту обвинуваченого, яка полягала у звільненні від відбування покарання на підставі Закону України «Про амністію у 2016 році» та Закону України «Про застосування амністії в Україні».

Всі докази, які представила сторона обвинувачення говорили про те, що мій клієнт винний, тому що була проведена експертиза, в якій було чітко прописано, що потерпілому були нанесені тілесні ушкодження середньої тяжкості. Також були фотографії на яких було видно, що потерпілому були нанесені тілесні ушкодження, також були долучені покази свідків (сусідів), які чітко бачили, як і куди мій підзахисний наносив удари потерпілому. Докази винуватості були беззаперечними.

Єдина можлива стратегія захисту для того, щоб мій клієнт не отримав покарання у вигляді позбавлення волі було застосування амністії.

Вивчивши Закон про амністію я зрозуміла, що мій клієнт підпадає під дію цього закону. Зібравши відповідні документи: свідоцтво про народження дитини, була складена та подана до суду заява про застосування амністії.

Обрання даної стратегії виявилося найбільш ефективним, враховуючи зібрані докази стороною обвинувачення.

Результат

 • Обрана стратегія дозволила отримати вирок, яким було звільнено обвинуваченого від відбування покарання на підставі амністії.
 • Також, було значно зменшено розмір стягнення з мого клієнта матеріальної та моральної шкоди — з 864 тис. грн. до 20 тис. грн.
 • Непогодившись з вироком суду першої інстанції, потерпілий звернувся до апеляційного суду, але, у підсумку, це не вплинуло на вирок суду першої інстанції.

Посилання на вирок суду:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/69698918

Запишіться на консультацію до адвоката

  м. Київ
  вул. Новомостицька 25Б

  Телефон:

  067 569-1-269
  Пн - Пт: 09:00 - 21:00
  Сб - Нд: 09:00 - 21:00

  Свідоцтво адвоката:

  ДП № 2895